Warning! JavaScript must be enabled for proper operation of the site.

Push-up - the candy not exercise.

by Michelle Bailey

61
skips
39
questions
Push-up - the candy not exercise.

Act One

  • Michelle Bailey

    Michelle Bailey

    July 27, 2013

    How much for one push pop? How many push pops in a case?

Act Two

  • ImagePush-pop Price
  • 1.

    The cost for 24 is $10.49. How much for one push-pop? If it is $13.99 per pound, how much does the candy in the package of 24 weigh?

Act Three

  • Teacher note
    The push pops cost $.580833 or about 58 cents if you could buy them individually at the same price.

    There are 432 push pops in a case...24 per group x 6 groups per level x 3 levels.

Sequel

show 39 more questions

Comments

Join or sign in to leave a comment.